Kodėl būrelis vaikams neturėtu būti užmirštas vasara?

Atėjus vasarai, vaikų užimtumas tampa opiu klausimu daugeliui tėvų. Mokykla pasibaigė, o su ja ir visos kartu vykusios veiklos, kurios užtikrindavo, kad vaikams nebūtų nuobodu, jie mokytųsi, augtų ir tobulėtų. Tuo pačiu susiduriame su problema dėl saugaus laiko praleidimo, mat nors vaikai ir gali džiaugtis laisva vasara, tačiau tėvams vis dar tenka kasdien vykti į darbus ir galimybė visas vasaros atostogas praleisti su savo vaiku tampa tikra prabanga. Dėl šių priežasčių, verta atsigręžti į stovyklas ir būrelius vaikams, vykstančius vasaros metu.

 

burelis vaikams

Vasaros metu nesudėtinga atrasti stovyklų vaikams, kuriose jie gali praleisti smagią ir įsimintiną savaitę, susipažinti su naujais draugais, išmokti naujų dalykų. Mokymasis stovyklose, dėl jų trukmės, būna koncentruotas, taigi per trumpą laiko tarpą vaikas gali įsisavinti daug naujos informacijos.

Tuo tarpu būrelis vaikams vasaros metu vaikams gali pasiūlyti kiek kitokį būdą kaip mokytis naujų dalykų ir nepamiršti to, ko išmoko per mokslo metus. Tai yra sistemingas būdas palaikyti aktyvumą ir strukturizuotą mokymąsį, tuo pačiu nepamirštant pasidžiaugti ir vasaros atostogų teikiamais privalumais.

Lankant būrelį vieną ar du kartus į savaitę, vaikams lengviau išlaikyti motyvaciją laiką leisti aktyviai ir prasmingai, todėl mokslo metų pradžioje būna lengviau įsivažiuoti į vėl sugreitėjusį gyvenimo ritmą. Tuo pačiu, jie nepraranda galimybės užsiėminėti mėgstama veikla net ir vasaros metu, ugdyti naudingus įgūdžius bei komepetencijas. Taigi, būrelis vaikams vasaros metu tampa tarsi prasmingai praleisto laiko garantija.

Vienintelė problema, su kuria galima susidurti, tai jog nors vasaros stovyklų pasiūla yra didžiulė, tačiau būreliai vaikams savo veiklą vasaros metu neretai sustabdo. Tai verčia mus skirti daugiau laiko paieškoms, siekiant atrasti būrelį, kuris būtų ir smagus bei naudingas vaikui, ir veiktų vasaros metu. Mūsų programavimo akademija moksleiviams atkreipė dėmesį į šią problemą ir nepaisanto to, jog vasarą organizuoja stovyklą moksleiviams – savo akademinės veiklos nenutraukia, tad būrelis vaikams vyksta pilnus metus.

Šioje akademijoje moksleiviai gali rinktis iš įvairių programų, kurios yra orientuotos į asmeninio projekto sukūrimą, taigi tai yra kur kas daugiau, nei vien programavimo būrelis vaikams. Čia vaikai mokosi dirbti komandoje, reikšti savo nuomonę, mąstyti analitiškai, ieškoti kūrybiškų problemų sprendimų. Ieškantiems, kaip vaiko laisvalaikį užpildyti prasminga veikla, toks būrelis yra tinkamiausias pasirinkimas.