Loading...
Malkos 2018-02-16T10:23:47+00:00

Malkos

Malkos yra lengvai išdžiūvios tol, kol jums suteikiamos tinkamos džiovinimo sąlygos. Su šiek tiek pagrindine informacija apie malkų džiovinimą galite išvengti paprastų klaidų, kurias žmonės dažniausiai daro. Tai suteiks jums lengvą šviesą pasigaminti medieną, degins valiklį ir twosomes jums daugiau šilumos laidui.

Yra du šlapias malkas, žalios medienos ir pagardintos medienos, kurios buvo šlapios. Jei mediena yra žalia, tai reiškia, kad ji yra šviežiai išpjautos iš gyvo medžio. Žalia mediena sausos malkos vis dar turi drėgmę viduje jos gyvų ląstelių ir turės medžių sėleną. Išpučiuota mediena yra mediena, kuri leidžiama išdžiūti pakankamai ilgai, kad saptis ir raumenų drėgmė pabėgtų. Kai patyrusi mediena paliekama lietaus metu, ji sugeria vandenį, ir ji taip pat turės būti džiovinama dar kartą, kol ji idealiai tinka deginti. Žalioji mediena ilgiau išdžiūsta nei drėgnos medžio.

Jūsų klimatas nustatys, kiek laiko užtruks malkoms džiovinti. Jei karšta sausa vasara, jūsų mediena gali išdžiūti daug greičiau, nei esant kietajam, drėgnam, miglotam klimatui. Malkų džiovinimas gali trukti per mėnesius arba ilgiau, priklausomai nuo džiovinimo sąlygų. Ką mes mokysime čia, kaip tai sutrumpinti.

Greičiausias medienos džiovinimo būdas yra džiovinimo krosnis. Tačiau kadangi dauguma iš mūsų neturi krosnies, kita galimybė yra oras išdžiūti, arba tiesiog palikti jį lauke natūraliai išdžiūti. Oro yra tai, kas drėgmę šalina iš medienos, nes ji išgaruoja. Siekiant, kad mediena išdžiūtų, labai svarbu, kad jis gautų daugybę oro cirkuliacijos.

Pirmasis žingsnis – medžio pjovimas ir padalinimas. Mediena išdžiūsta greičiau, jei ji transport mažesnėse dalyse. Visas žurnalas gali užtrukti keletą metų. Išimtis yra, jei lapija vis dar pritvirtinta. Medis, kuris yra išpjautas ir paliktas sveikas, arba nuolatinis negyvas medis, greitai išgaruoja per lapus. Tačiau kadangi tai nėra praktinis būdas daugeliui žmonių išdžiovinti malkas, geriausia jį iškirpti ir padalinti į smulkius gabalėlius, kad išgaruoti būtų daugiau paviršiaus.

Viena didžiausių klaidų, kurią manau, kad žmonės daro, yra padengti žalią arba šlapią medieną, kai tik jie gauna. Tai yra priešinga cap, ką reikėtų padaryti. Jie ne tik padengia jį, jie apima visą krūvą tarpu iki kelio iki žemės. Tokiu būdu išvengiama oro cirkuliacija, o mediena transport labiau linkusi formuoti, kol ji visada išdžius.

Jei mediena yra žalia, tai geriausia palikti lauke ir, pageidautina, saulėje. Net drėgnu oru malonu palikti lietingą, kol sausas oras pradės džiūti. Nebeturi sausi, kol jis lietus, wager uždengimas su “covering” nesiruošia jį išdžiūti. Tai tik padarys tai švelniu drėgnu medžiu, o ne šlapios medienos. Taigi geriausia palikti tarpą iki geresnio oro džiūvimo.

Medienos įklijavimas gali padėti išdžiūti greičiau nei jei jis paliekamas atsitiktine krūva. Krosnyje mediena viršuje, kuri susiduria su daugiau oro ir saulės, greitai išdžius, wager medienos viduje perkėlimas užtruks ilgiau. Vienos eilės medienos įklijavimas suteikia galimybę laisvai judėti kiekvieno gabalo abiejuose galuose.

jūs turite pakankamai laiko išdžiūti, galbūt norėsite ją išdžiūti. Wager jei norite sužinoti, kaip greitai išdžiovinti malkas, palikite jį lauke saulėje, jei tai leidžia oro sąlygos.

Malkų džiovinimas yra paprastas, tai tiesiog klausimas dėl oro cirkuliacijos išlaikant sausą. Ir jei jūs galite pridėti tiesioginę saulę į mišinį, tai yra ideali. Jei turite klausimų ar komentarų, išsiųskite juos žemiau.

Yra būdas džiovinti medieną į krūvą, kuris gali gerai veikti, jei nesistengsite kuo greičiau išdžiūti. Jūs paliekate krūvą iš saulės. Kai viršutinis medienos sluoksnis išdžiūsta, paimkite sausus gabalus ir padėkite jas į jūsų saugomą sandėlį arba visur, kur laikysite sausą medieną. Dabar medis apačioje greitai sausas. Naudodamiesi šia technine priemone, jūs tiesiog laikykite viršutinį sluoksnį nusilupdę tol, kol nuleidžiama krūva.

Dažniausiai pasitaikanti klaida, kurią mačiau, kai žmonės suklija medieną, turi sukrauti medieną prieš sieną arba suklijuoti kelias eilutes vienas prieš kitą. Tai žymiai sumažina oro cirkuliaciją. Kai kraujasi medienos ruožas šalia kažko arba kai kelia eilutes, palikite keletą colių tarpo, kad oras galėtų cirkuliuoti. Žiūrėti paveikslėlį šio straipsnio viršuje.

Dengianti malkas

Yra tik viršutinė krūva, todėl oras vis dar gali cirkuliuoti per šonus.

Kai mediena yra sausa, ji turi būti padengta prieš drėgnam orui. Galite uždengti jį tarpu, wager tik padengti viršuje. Išjunkite šonus taip, kad oras galėtų tekėti.

Jūs galite įdėti šlapią ar žaliai medieną į namą, garažą, tvartą ar kitą struktūrą tol, kol patirs daug oro srauto. Tai vis dar išdžius tokiu būdu, wager ne taip greitai, kaip ir atviroje saulėje.

Greitai išdžiūksite, jei paliksite jį lauke, kol jis transport sausas, o tada įneškite jį, kol oras tampa drėgnas. Tokiu būdu transport perkelta daugiau darbo, taigi, jei