Medžiagų apdirbimas ir apdirbimo įrankių rūšys

/Medžiagų apdirbimas ir apdirbimo įrankių rūšys
Medžiagų apdirbimas ir apdirbimo įrankių rūšys 2018-10-04T13:13:41+00:00

 

 

Apdirbimas tai yra gamybos procesas, kuris apima medžiagų pašalinimą nuo ruošinių, naudojant pjovimo įrankius, paverčiant ruošinius į norimą formą. Ruošinio pjovimui naudojamas didelis gabalas. Didelės atsargos gali būti bet kokios formos, pavyzdžiui, kietos juostos, plokščiosios plokštės, sijos ar net tuščiaviduriai vamzdžiai. Procesas taip pat gali būti atliekamas tam tikroje egzistuojančioje dalyje, pavyzdžiui, kalimo ar liejimo.

 

Apdirbimo operacijos yra suskirstytos į 3 pagrindinius procesus ir yra tekinimo, gręžimo ir frezavimo. Taip pat yra ir kitų operacijų, kurios patenka į įvairias kategorijas, pvz., Gręžimą, pjovimą, formavimą. Norint pasirūpinti kiekviena apdirbimo operacija, reikia specialių įrankių ar staklių.

Gręžimas

 

Gręžimo procese skylės yra sukurtos metalo per apskrito cilindrų. Šiai užduočiai atlikti naudojamas dvigubas gręžtuvas. 75% metalo pjovimo medžiagos pašalinama per gręžimo operaciją. Sėjamoji patenka į ruošinį ir nupjauna skylę, kuri lygi įrankio skersmeniui, kuris buvo naudojamas pjovimui. Sėjamojoje yra smailus galas, kuris gali lengvai pjauti skylę darbiniame rutulyje.

 

Tekinimas

 

Tekinimo paslaugos iš esmės yra gręžimo operacija, kai metalas pašalinamas iš ruošinio už jo skersmens, naudojant pjovimo įrankį. Ši operacija atliekama staklės, kuri yra mašina, kurioje ruošinys sureguliuojamas, o įrankis laikomas pastovus, o darbinis greitis yra pasukamas. Tekinimo staklynai specialiai suprojektuoti pjovimo operacijai ir jie padeda tiksliausiai iškirpti metalą. Ruošinys dedamas ant krumpliaračio, o mašina sukasi stacionarų įrankį, kad pašalintų nepageidaujamas dalis iš gabalo.

 

Frezavimas

Frezavimas yra viena pagrindinių apdirbimo operacijų. Šis gamybos procesas yra ne toks tikslus kaip tekinimo procesai. Frezavimas pagamina objektą, kuris nėra ašine kryptimi simetriškas. Šiam tikslui reikalingas frezavimo staklės kartu su tvirtinimo įtaisu, pjaustytuvu ir, žinoma, ruošiniu. Ruošinys čia yra jau formos medžiaga, kurią reikia frezuoti. Jis pritvirtintas prie laikiklio, paruoštas malti. Pjovimo mašina taip pat yra pritvirtinta prie mašinos. Jis turi aštrius dantis ir sukasi dideliu greičiu. Ruošinys tiekiamas į pjaustytuvą ir pašalina nepageidaujamą metalą iš gabalo.

Tekinimo paslaugos

Šlifavimas

 

Šlifavimo procesas naudojamas paviršiaus apdailai pagerinti ir įtempimui, pašalinant likusias nepageidaujamas medžiagas iš paviršiaus. Šlifavimo staklės naudojamos tam, kad būtų pagamintos identiškos formos, dydžio ir apdailos dalys.

 

Lusto formavimas

 

Lusto formavimo procese medžiagos mechaniniu būdu perpjaunamos naudojant tokius įrankius kaip frezos, pjūklai ir tekinimo staklės. Tai neatsiejama mašinų ir pjovimo įrankių inžinerijos dalis.